Platba podľa reálnej spotreby

Neobmedzený výkon kedykoľvek ho budete potrebovať

Rýchle zriadenie a jednoduchá obsluha

Technická podpora v režime 24/7/365

Vytvorte si vlastný server

Potrebujete server hneď teraz? Nechcete podpisovať papierovú zmluvu a uväzovať sa na dlhé obdobie?
Enterprise cloud je tu práve pre vás a od jeho zaobstarania vás delí len pár minút.

VÁŠ CLOUD SERVER / DEŇ (bez dph)

Ako budete platiť?

Fakturácia prebieha mesačne, vždy prvý deň v mesiaci za uplynulý mesiac. Podporujeme úhradu platobnou kartou cez zabezpečenú bránu WorldPay alebo prostredníctvom systému PayPal. Preferovanú metódu si volíte ďalej v objednávkovom formulári. Pre uskutočnenie platby je nutné prihlásenie do zákazníckeho informačného systému. Aktivácia služieb môže byť zaťažená jednorazovým inštalačným poplatkom.

Účtovací model sme nazvali Real as you go a služby účtujeme po dňoch. Zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú, bez výpovednej lehoty. Pretože si v priebehu mesiaca k už existujúcim službám môžete zriadiť nové, nastavili sme pre vašu bezpečnosť aj limit na maximálnu výšku faktúry. Po prekročení tohto limitu bude automaticky vystavená faktúra. Ak nie je uvedené inak, sú všetky ceny uvádzané bez DPH.

Technologické zázemieCloudová platforma Dell

Enterprise cloud je postavený na značkovej platforme popredného výrobcu serverov a technológií Dell. Využité sú špičkové servery Power Edge s redundantnými prvkami, prepínače Dell Power Connect pre 10 Gbit /s Ethernet a virtualizované úložisko v podobe diskových polí EqualLogic PS. Jednotlivé prvky sú redundantné a prepojené tak, aby výpadok akejkoľvek časti hardware nemal za následok výpadok zákazníckych serverov.

Virtualizačné technológie VMware

Pre virtualizáciu fyzických serverov využíva MasterCLOUD výhradne produktov od lídra v oblasti virtualizácie, spoločnosti VMware. Túto spoľahlivú a odolnú virtualizačnú platformu si pre jej inovatívnosť a výnimočnosť zvolilo už viac ako 500 000 zákazníkov. K zapojeniu fyzických serverov do clusteru slúži profesionálny nástroj VMware vSphere 5, ktorý podporuje rôzne typy operačných systémov.Zázemie profesionálnych datacentier

Služba Enterprise cloud je prevádzkovaná v zabezpečených dátových centrách spoločnosti s viac ako pätnásťročnou históriou. Dlhodobo stabilný prevádzkovateľ dátových centier v kľúčových lokalitách Praha a Brno má k dispozícii priestory spĺňajúce prísny technologický štandard Tier 3 o ploche viac ako 1000 m2. Vlastné nezávislé energocentrá a záloha chladiaceho výkonu sú samozrejmosťou. K službe je poskytovaná výhradne garantovaná linka o rýchlosti 10 Gbps.

Robustné failover technológie 99,99 %

Enterprise cloud je poskytovaný so zmluvnou garanciou dostupnosti SLA 99,99 % a garanciou 33 % vyhradeného výkonu CPU. Virtualizačné technológie VMware totiž ručia za nezávislosť virtuálnych strojov na hardware a umožňuje ich voľnú migráciu. Vďaka rozloženiu hardware do oddelených lokalít a replikáciu do sekundárneho datacentra neovplyvní zákaznícke servery ani výpadok celej lokality.

Doplnkové služby

Monitoring

Doplnková služba monitoring predstavuje dohľad dostupnosti virtuálneho servera certifikovanými administrátormi. Dohľad je vykonávaný pomocou systému Nagios, ktorý umožňuje monitoring služieb z hľadiska vyťaženia procesorov, výpočtového výkonu, obsadenie diskov a ďalších parametrov. Zákazník je bezprostredne po zaznamenaní neštandardných hodnôt informovaný a technická podpora postupuje podľa vopred dohodnutého scenára.

Zálohovací priestor

Voliteľne je ku cloudovému serveru na platforme MasterCLOUD dostupná aj doplnková služba zálohovanie. K zálohovaciemu priestoru je zabezpečený priestor s šifrovaným prístupom prostredníctvom Network File System protokolu (NFS). S prvotným nastavením môžu pomôcť administrátori, inak je zálohovanie kompletne v rukách zákazníka.

Operačné systémy

Virtualizačná technológia VMware nelimituje užívateľa vo voľbe operačného systému. Na MasterCLOUD platforme je preto možné prevádzkovať ako virtuálny server s OS Windows, tak Linux. Na výber majú zákazníci z niekoľkých rôznych linuxových distribúcií - osvedčený CentOS, Debian alebo Ubuntu.

Najčastejšie otázky

Čo je to Enterprise cloud?

Enterprise cloud je projekt verejného cloudového riešenia postavený na najmodernejších technológiách spoločností Dell, VMware a Intel. Vďaka svojmu umiestneniu v datacentrách uprostred Európy sú dáta chránené aj pred požiadavkami amerických federálnych úradov.


Ako je Enterprise cloud účtovaný a ako prebieha platba?

Využitie prostriedkov na Enterprise cloude si môžu zákazníci ľubovoľne konfigurovať. Účtovacou jednotkou sú preto dni a platba prebieha spätne. Podporovanou platobnou metódou je platba kartou.


Platím aj za vypnutý server v dňoch, kedy ho nebudem využívať?

Virtuálny cloudový server platíte len za to, čo pre vás urobí. U vypnutého servera sú účtované len minimálne poplatky. RAM a CPU síce nebeží, ale aj v takom prípade je stále aktívny disk, resp. sú na ňom uložené vaše dáta.


Čo môžem v cloude prevádzkovať?

MasterCLOUD platforma je cloudová služba typu IaaS (Infrasructure as a Service). V rámci nej teda zákazník využíva infraštruktúrne cloud v podobe virtuálneho hardware, na ktorom môže prevádzkovať aplikácie, ktoré by inak prevádzkoval na fyzických serveroch. V cloude môžete prevádzkovať informačné systémy, mail servery, databázy, webové stránky a ďalšie. Ideálny je pre projekty, ktoré trpia na výrazné výkyvy v zaťažení a návštevnosti.


Ako budem svoj cloud ovládať?

Svoj server budete spravovať cez unikátny zákaznícky informačný systém vyvinutý špeciálne pre platformu MasterCLOUD. Cez toto webové rozhranie budete môcť virtuálny server vypnúť či zapnúť, pripojiť CD z lokálneho PC priamo do svojho cloudu a pod. Výkon servera môžete v tomto rozhraní sami ľubovoľne navyšovať či znižovať v čase nízkej aktivity.


Môžem použiť vlastnú licenciu operačného systému, ak mám?

Bohužiaľ nemôžete použiť vlastnú licenciu operačného systému. V cloudovej platforme sú dopredu naimplementované licencie určené pre použitie v cloudovom prostredí.