Otvorená platforma

Rýchle zriadenie a jednoduchá obsluha

Veľká škálovateľnosť

Technická podpora v režime 24/7/365

Vytvorte si vlastný server

Potrebujete server hneď teraz? Nechcete podpisovať papierovú zmluvu a uväzovať sa na dlhé obdobie?
Public cloud je tu práve pre vás a od jeho zaobstarania vás delí len pár minút.

VÁŠ CLOUD SERVER / DEŇ (bez dph)

Ako budete platiť?

Fakturácia prebieha mesačne, vždy prvý deň v mesiaci za uplynulý mesiac. Podporujeme úhradu platobnou kartou cez zabezpečenú bránu WorldPay alebo prostredníctvom systému PayPal. Preferovanú metódu si volíte ďalej v objednávkovom formulári. Pre uskutočnenie platby je nutné prihlásenie do zákazníckeho informačného systému. Aktivácia služieb môže byť zaťažená jednorazovým inštalačným poplatkom.

Účtovací model sme nazvali Real as you go a služby účtujeme po dňoch. Zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú, bez výpovednej lehoty. Pretože si v priebehu mesiaca k už existujúcim službám môžete zriadiť nové, nastavili sme pre vašu bezpečnosť aj limit na maximálnu výšku faktúry. Po prekročení tohto limitu bude automaticky vystavená faktúra. Ak nie je uvedené inak, sú všetky ceny uvádzané bez DPH.

Technologické zázemieCloudová platforma Dell

Public cloud je postavený na značkovej platforme popredného výrobcu serverov a technológií Dell. Vďaka špičkovým technológiám bude váš virtuálny server ešte rýchlejší, než si dokážete predstaviť. Trinásta generácia serverov tohto výrobcu je osadená výkonnými procesormi značky Intel z radu Xeon E5v3 a SSD diskami Intel S3500.

Otvorená platforma OpenStack

Virtualizáciu fyzických serverov zaisťuje slobodná technológia OpenStack. Táto open source platforma poskytuje kompletnú infraštruktúru pre beh cloudu. Bezpečná, spoľahlivá a veľmi ľahko škálovateľná. Taká je platforma OpenStack.Zázemie profesionálnych datacentier

Služba public cloud je prevádzkovaná v zabezpečených dátových centrách spoločnosti s viac ako pätnásťročnou históriou.

Software defined storage CEPH

Pre ukladanie dát sme zvolili progresívne riešenie v podobe softwarovo definovaného dátového úložiska. Za použitia výkonného Dell hardware dosahujeme vďaka CEPH softwarovej vrstve ohromujúceho výkonu.

Doplnkové služby

Zálohovací priestor

Voliteľne je ku cloudovému serveru dostupná aj doplnková služba zálohovanie. K zálohovaciemu priestoru je zabezpečený priestor s šifrovaným prístupom prostredníctvom Network File System protokolu (NFS). S prvotným nastavením môžu pomôcť administrátori, inak je zálohovanie kompletne v rukách zákazníka.

Bloková storage

U public cloudu sa zákazník nezaobíde bez storage pre ukladanie dát. Bloková storage v cloude rieši problém rastúcich databáz a aplikácií v priebehu času. Aj tie výpočtovo najnáročnejšie procesy pobežia vďaka blokovej storage hladko a bez problémov. Vyberajte medzi dvoma typmi - Capacity na SAS a Performance na SSD diskoch. Jednoducho vyberte, či stojíte skôr o vysoký výkon alebo kapacitu.

Najčastejšie otázky

Čo je to Public cloud a ako sa líši od Enterprise cloudu?

Oba typy cloudu sú prevádzkované na rôznych platformách a majú preto odlišné vlastnosti. Public cloud beží na open source platforme OpenStack. Vďaka nej disponuje masívnou škálovateľnosťou a prepracovaným API. Nie je k nemu však poskytovaná garancia vysokej dostupnosti virtuálnych serverov. Ako poskytovateľ garantujeme funkčnosť užívateľského rozhrania, ale o vysokú dostupnosť sa musí postarať sám zákazník.


Ako je Public cloud účtovaný a ako prebieha platba?

Ako zákazník môžete po prihlásení do užívateľského rozhrania svojho cloudu ľubovoľne pridávať nové servery. Účtovacou jednotkou sú preto dni a platba prebieha spätne. Podporovanou platobnou metódou je platba kartou.


Platím aj za vypnutý server v dňoch, kedy ho nebudem využívať?

Virtuálny cloudový server platíte len za to, čo pre vás urobí. U vypnutého servera sú účtované len minimálne poplatky. RAM a CPU síce nebeží, ale aj v takom prípade je stále aktívny disk, resp. sú na ňom uložené vaše dáta.


Čo môžem v cloude prevádzkovať?

MasterCLOUD platforma je cloudová služba typu IaaS (Infrasructure as a Service). V rámci nej teda zákazník využíva infraštruktúrne cloud v podobe virtuálneho hardware, na ktorom môže prevádzkovať aplikácie, ktoré by inak prevádzkoval na fyzických serveroch. V cloude môžete prevádzkovať informačné systémy, mail servery, databázy, webové stránky a ďalšie. Ideálny je pre projekty, ktoré trpia na výrazné výkyvy v zaťažení a návštevnosti.


Ako budem svoj cloud ovládať?

Cloudový server budete ovládať cez štandardné užívateľské rozhranie. Všetky ďalšie prevádzkové záležitosti budete riešiť prostredníctvom zákazníckeho informačného systému. Nebojte, nemusíte si pamätať ďalšiu sériu hesiel. Prihlasovacie údaje do oboch rozhraní sú totožné.


Pridal som si nový server, ale vidím iba lokálnu sieť, čo mám robiť?

Nejedná sa o nič neobvyklé, práve naopak. Pri pridaní nového servera je vždy nutné mu priradiť floatovanú IP adresu. Postupujte v menu sekcia Instances - Actions - Associate Floating IP.


Čo znamená Availability zóna a ako zvýšim dostupnosť svojho servera?

Pri vytváraní nového servera vnútri užívateľského rozhrania si volíte tiež zónu, do ktorej bude server umiestnený. Pre dosiahnutie vysokej dostupnosti odporúčame umiestniť každý zo serverov do inej zóny.