Garancia technického zásahu do 60 minút

Výkonné Dell servery

Vyhradený výkon

Free technická podpora 24/7

Vyberte si svoj Dell server

Hľadáte výkonný dedikovaný server pre svoj projekt? Nechcete podpisovať papierovú zmluvu a uväzovať sa na dlhé obdobie? Dell servery sú tu pre vás.

VÁŠ DEDIKOVANÝ SERVER / DEŇ (BEZ DPH)

Ako budete platiť?

Fakturácia prebieha mesačne, vždy prvý deň v mesiaci za uplynulý mesiac. Podporujeme úhradu platobnou kartou cez zabezpečenú bránu WorldPay alebo prostredníctvom systému PayPal. Preferovanú metódu si volíte ďalej v objednávkovom formulári. Pre uskutočnenie platby je nutné prihlásenie do zákazníckeho informačného systému. Aktivácia služieb môže byť zaťažená jednorazovým inštalačným poplatkom.

Účtovací model sme nazvali Real as you go a služby účtujeme po dňoch. Zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú, bez výpovednej lehoty. Pretože si v priebehu mesiaca k už existujúcim službám môžete zriadiť nové, nastavili sme pre vašu bezpečnosť aj limit na maximálnu výšku faktúry. Po prekročení tohto limitu bude automaticky vystavená faktúra. Ak nie je uvedené inak, sú všetky ceny uvádzané bez DPH.

TechnológieDELL

Pre zostavy dedikovaných serverov volíme výhradne hardware popredného výrobcu serverov a technológií značku Dell. Ponúkané servery sú príslušníkmi špičkovej série PowerEdge R320. Všetky servery disponujú hardware raidom Dell PERC H710 Integrated RAID Controller, 512MB NV Cache. iDRAC out-of-band management, ktorý je natívnou súčasťou všetkých ponúkaných dedikovaných serverov, plní aj funkciu integrovaného KVMoverIP.

Intel Xeon Processors

Dedikované servery projektu MasterCloud sú osadené výhradne procesormi zo serverovej rady Intel Xeon. Inovovaná rada zvláda vďaka 22nm architektúre a 3D tranzistorom nepretržitú záťaž pri permanentnom chode.RadWare IPS sieťová ochrana

K službe budeme v dohľadnej dobe voliteľne ponúkať aj zapojenie za efektívnu ochranu proti DoS a DDoS útokom. Zvolené riešenie v podobe stroja Defense Pro x420 značky Radware je schopné odfiltrovať útok o pásme až 40 Gbps. Vďaka behaviorálnej analýze dát je navyše oveľa účinnejšie a umožňuje ochranu aj pred útokmi, ktoré iné systémy nedetekujú.

Profesionálne a ekologické datacentrá

Dedikované servery sú umiestnené v zabezpečených datacentrách spoločnosti s viac ako pätnásťročnou históriou. Konektivitu serverom zaisťujú redundantné 10 GE linky. Vďaka Dell Fresh Air je naše datacentrum navyše aj ekologické. Táto technológia totiž umožňuje prevádzku serverov so zvýšenou teplotou v studenej uličke za použitia priameho freecoolingu.

Doplnkové služby

Zálohovací priestor

Voliteľne je k dedikovanému serveru dostupná aj doplnková služba zálohovanie. K zálohovaciemu priestoru je možné pristupovať rýchlym a overeným Network File System (NFS) protokolom. S prvotným nastavením môžu pomôcť administrátori, inak je zálohovanie kompletne v rukách zákazníka.

Monitoring

Doplnková služba monitoring predstavuje dohľad dostupnosti virtuálneho servera certifikovanými administrátormi. Dohľad je zaisťovaný za pomoci systému Nagios, ktorý umožňuje monitoring služieb z hľadiska vyťaženia procesorov, výpočtového výkonu, obsadenie diskov a ďalších parametrov. Zákazník je bezprostredne po zaznamenaní neštandardných hodnôt informovaný a technická podpora postupuje podľa vopred dohovoreného scenára.

ISP manager

Neuveriteľne pohodlná správa linuxového servera. Doplnková služba ISPmanager spája mnoho nástrojov pre nastavenie a diagnostiku servera v jedno riešenie, ktoré je prístupné pomocou intuitívneho webového rozhrania. Web-hosting management nikdy nebol tak pohodlný ako s ISP managerom.

Najčastejšie otázky

K prevádzkovaniu akých služieb je dedikovaný server vhodný?

Dedikovaný server najlepšie poslúži projektom a aplikáciám, u ktorých je kladený vysoký dôraz na výkon, bezpečnosť a stabilitu. Takým prípadom môže byť napríklad prevádzkovanie výkonnej databázy, aplikácií vyžadujúcich extrémne nízku sieťovú latenciu alebo systémov priamo pracujúcich s fyzickým hardware.


Budem mať plný administrátorský prístup?

Samozrejme, budete. Správa serveru bude kompletne vo vašich rukách. Sami si tak budete inštalovať potrebný software, aktualizovať aplikácie a vykonávať zálohovanie. Dedikovaný server navyše bude len váš, takže sa o jeho výkon nikdy nebudete musieť s nikým deliť.


Ako budem svoj server ovládať?

K dedikovanému serveru budete mať administrátorský účet a spolu s prístupovými údajmi do Zákazníckeho informačného systému vám budú doručené aj prihlasovacie údaje do out-of-band dohľadovej karty iDRAC. V tomto natívnom Dell rozhraní je dostupná integrovaná konzola KVM pre vzdialenú správu vrátane virtuálnych médií. Vďaka nej môžete so serverom pracovať rovnako, ako keby ste sedeli priamo u neho.


Koľko IP adries je v cene?

Štandardne ku každému dedikovanému serveru poskytujeme 1 ks IPv4 a neobmedzený počet IPv6 adries.


Poskytujete IPv6?

Áno, v celej sieti. Jednotlivým zákazníkom poskytujeme prefixy o veľkosti /48. Z týchto prefixov potom /64 na server.


Ako budem platiť?

Za svoj dedikovaný server budete platiť raz mesačne, vždy prvý deň v mesiaci na aktuálny mesiac. Akceptujeme platbu kartou cez zabezpečenú bránu WorldPay.