Zabezpečenie

Priestory datacentrá sú 24 hodín denne monitorované a všetko dianie zaznamenávajú bezpečnostné kamery. Ochranu pred výpadkami elektrického prúdu poskytujú transformátory zálohované niekoľkými zdrojmi elektrickej energie. Chladenie je zabezpečené kompresorovými chladiči s niekoľkými nezávislými chladiacimi okruhmi v zapojení minimálne N + 1. Automatický systém plynového hasenia ekologickým plynom FM 200 chráni priestory pred požiarom.

Konektivita

Chrbticová sieť je postavená na technológii 10GE (10 Gbit Ethernetu), spoje tvoria buď jedna alebo viac 10GE liniek. Tranzitné konektivitu sprostredkúvajú siete Tiscali, Telia, DialTelecom a Cogent.


Dell & Foxconn

Partnerom a dodávateľom zariadení pre projekt ServerNOW je popredný výrobca serverov a technológií, spoločnosť Dell. Cloudové riešenie beží na virtualizačnej platforme VMware na Dell PowerEdge Rack serveroch. Využívame diskové pole SC-Series od Dell EMC zostavené kompletne z SSD diskov aj Dell výpočtovej uzly. Všetky technológie sú redundantné. Virtuálne servery beží taktiež na Dell PowerEdge Rack Servers.

Dedikované servery prevádzkujeme na serveroch Dell EMC PowerEdge T20 alebo výkonných Foxconn serveroch radu R5111. Foxconn zostavy majú hot swap diskami aj duálne napájanie.


Platforma KVM

VPS servery prevádzkujeme na platforme KVM, ktorá umožňuje plnú virtualizáciu. Jednotlivé virtuálne stroje majú vlastné OS / jadro a je na nich preto technicky možné spustiť aj Docker kontajnery. Na jednom VPS tak možno spustiť v kontajneroch viac procesov, a to dokonca aj rôznych aplikácií, bez toho aby sa vzájomne ovplyvňovali. Podporovaným operačným systémom je Linux, platforma beží na open-source technológii Proxmox.

Radware

Zariadenia Radware DefensePro sú známe účinnou ochranou pred sieťovými útokmi typu DoS aj DDoS v reálnom čase. Nežiaduce prevádzka okamžite odfiltrujú bez užívatelia zaznamenali akékoľvek narušenie. Nami zvolené riešenie vo forme zariadení Radware DefensePro X420 umožňuje filtrovať útokov smerujúcich 40 Gb / s. Patentovo chránená behaviorálna analýza dát robí z Radware DefensePro unikátny nástroj. Vďaka permanentný analýze sieťovej prevádzky dokáže v reálnom čase detekovať aj nové a sofistikované útoky. To všetko bez nutnosti zásahu obsluhy a bez narušenia legitímneho prevádzky.


VMware

Ponúkané cloud servery prevádzkujeme na špičkovej virtualizačnej platforme VMware, ktorá umožňuje vytvárať virtuálne klastre a vďaka svojim rozšíreným funkciám zaisťuje ich dostupnosť na veľmi vysokej úrovni (až 99,99%). Jednotlivé servery sú prepojené do tzv. VMware klastra riadeného pomocou softvérového nástroja vCenter. Aby zákazník mohol cloud reálne používať a ovládať jednotlivé funkcie, využíva HTML5 portál vCloud Director.


Užívateľské rozhranie

Zákazníkom je k dispozícii rozhranie pre užívateľský prístup k aplikácii a jednoduchú konfiguráciu virtuálnych serverov. Informačný systém vyvinutý špeciálne pre platformu ServerNOW v sebe integruje správu servera s prehľadom o účtovaní, štatistikami vyťaženosti a ďalšími funkcionalitami. Podobu rozhranie pre správu priblíži priloženej screenshoty.